Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Automobilové závody do vrchu Ústecká 21

O uplynulém víkendu se v Ústí nad Orlicí jely závody do vrchu Ústecká 21 - Memoriál Miroslava Urbana. Na trať dlouhou 3650 metrů s převýšením 209 a 21 zatáčkami letos vyjelo 107 jezdců z České republiky, Slovenska a Rakouska.

Po oba dva dny přálo závodům pěkné počasí a tak si je nenechalo mnoho diváků, kteří si mohli prohlédnout depo závodních vozů převážně v areálu společnosti FPOS, start a využít řadu zajímavých míst ke sledování závodů po trati. Letos se podařilo pořadatelům do Ústí nad Orlicí přivézt Mistrovství FIA Zóny střední Evropy historických automobilů, AUTOKLUB Mistrovství České republiky ZAV soudobých automobilů, AUTOKLUB Mistrovství České republiky ZAV historických automobilů, AUTOKLUB Česká Trofej ZAV soudobých automobilů.

Pořadatelé stále vylepšují stav tratě a její zabezpečení. V letošním roce tak byly připraveny nové sady pneumatik, které chránily chránit nebezpečné úseky a nechyběly ani balíky slámy, které zajistí větší bezpečnost nejen jezdců, ale i diváků. I přes zlepšení bezpečnosti na trati, se však závody neobešly bez drobných karambolů. Nikdo však nebyl zraněn a většinou to odnesly jen plechy závodících vozidel.

V obou závodních dnech byl suverénně nejrychlejší Miloš Beneš s vozem Osella FA 30 s nejlepším nedělním časem 3 minuty a 38 sekund v obou kolech, s nejrychleším kolem 1:48:85. Absolutní rekord trati drží z roku 2005 s časem 1 minuta a 47 sekund španěl Ander Vilariňo s vozem Reynard 01L.

Záštitu nad nimi převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a starosta našeho města Petr Hájek.

Více informací o závodech a výsledky naleznete na http://www.ustecka21.cz/.