Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Profil společnosti

     Naše společnost FPOS byla založena Ústí nad Orlicí v roce 1992. V roce 2009 jsme se přetransformovali na akciovou společnost.

     V prvních letech své existence jsme se zabývali výrobou různých konstrukcí, jako jsou zábradlí, schodiště, kolečkové židle pro invalidy nebo jednodušší strojní součásti. Postupem času se rozšířilo naše strojní vybavení, a tím i portfolio poskytovaných služeb ve strojírenské výrobě.  Naše společnost disponuje moderním strojním vybavením od klasických obráběcích strojů přes CNC frézařské a soustružnické stroje, tříosé i pětiosé obrábění, a také elektroerozivní obrábění. Specializujeme se především na zakázkovou kusovou výrobu strojních součástí včetně zajištění tepelného zpracování a povrchových úprav. Zajišťujeme také vývoj a výrobu nejrůznějších svařovacích, vrtacích, upínacích a montážních přípravků pro různé druhy průmyslu. Naším hlavním nosným programem společnosti se od konce 90. let stala výroba jednoúčelových strojů především pro elektrotechnický, automobilový, potravinářský   a letecký průmysl. Tyto jednoúčelové stroje zkonstruujeme a vyrobíme přesně podle přání a potřeb zákazníka. Dbáme na kvalitu a termíny, do současnosti se nám podařili úspěšně dokončit všechny započaté projekty.  

     Navýšení výroby si vyžádalo mnohem větší nároky na výrobní i montážní prostory.   Z tohoto důvodu společnost v roce 2000 zakoupila bývalý areál textilní továrny Perla o velikosti 22.000 m2, do kterého se po částečné rekonstrukci v následujícím roce přestěhovala. V roce 2002 byla certifikována systémem managmentu kvality ČSN ISO 9001 : 2009. Z důvodu stále se zvyšujícím požadavkům na výrobní prostory proběhla zatím největší investice v historii společnosti - rozsáhlá rekonstrukce přední části areálu FPOS  s více jak 100 parkovacími místy. Přestavba započala v říjnu 2012, v červnu 2013 proběhla kolaudace a následně také slavnostní otevření zrekonstruovaného areálu. Díky novým prostorám tak může společnost i nadále rozšiřovat svou výrobu a úspěšně konkurovat ostatním středně velkým podnikům.

     V roce 2001 se společnost začala zabývat vývojem a výrobou českých silničních motorů a motocyklů vedených pod značkou FGR. V roce 2004 představila závodní motocykl FGR 125 GP se kterým až do roku 2011 objížděla evropské okruhy v různých šampionátech. V roce 2012 byl splněn cíl celého projektu, tým MOTO FGR byl nominován do MOTO GP mistrovství světa silničních motocyklů, ve kterém se mu podařilo získat 10 světových bodů. V roce 2016 jsme představili prodejní verzi šestiválcového motocyklu Midalu, který společnosti vyvinula, včetně pohonné jednotky. Společnost vyrábí také náhradní díly pro cestovní i závodní motocykly.